Critiques pour To Google Translate
To Google Translate par Juan Escobar
3 636 notes
- Noté 5 sur 5par Page, il y a 6 ans
- Noté 1 sur 5par CodingBeast, il y a 6 anstoolbar not showing . without toolbar this plugin unusble for me.
- Noté 5 sur 5par Siran, il y a 6 ans
- Noté 5 sur 5par JuanMa, il y a 6 ans
- Noté 1 sur 5par isyasad, il y a 6 ansbro they removed the thing please put it back, it was the only reason I used this
- Noté 3 sur 5par Utilisateur ou utilisatrice 16349636 de Firefox, il y a 6 ansThe toolbar icon has disappeared and I can't find it anywhere to get it back.
- Noté 4 sur 5par Lisbeth, il y a 6 ansGreat module. I love being able to read IMDb movie reviews published in a bunch of different languages.
Until the toolbar icon is restored, we can use the keyboard shortcuts.
Translate selected text: Ctrl+Shift+1
TTS selected text: Ctrl+Shift+2
Translate page: Ctrl+Shift+3
I can attest to shortcuts 1 and 3 working fine. (Not sure about shortcut #2. It seems to read the original rather than a translation.)
Many thanks & respect to the developer, Juan Escobar. - Noté 1 sur 5par Utilisateur ou utilisatrice 13308332 de Firefox, il y a 6 ansPLEASE bring back the modal feature or explain how i can downgrade to version with modal & shortcut icon. It's real time to find anoter translation plugin.
- Noté 1 sur 5par Leom, il y a 6 ansThey removed the modal feature (The little button on the toolbar where you could quickly type something in and search for it). It was the one thing that made this plugin really useful. Why change something that's not broken? Time to find another translation plugin
- Noté 1 sur 5par Ambulans, il y a 6 ansThey removed the modal feature (The little button on the toolbar where you could quickly type something in and search for it). It was the one thing that made this plugin really useful. Why change something that's not broken? Time to find another translation plugin
- Noté 5 sur 5par Emtu, il y a 6 ans
- Noté 5 sur 5par Utilisateur ou utilisatrice 16062458 de Firefox, il y a 6 ans
- Noté 5 sur 5par voy2211, il y a 6 ans
- Noté 5 sur 5par Artem, il y a 6 ansIt's a good and very useful add-on, thank you.
It'd be great to have the toolbar icon back, I have been using it all the time. - Noté 5 sur 5par Bob, il y a 6 ansHope they will put back the toolbar icon.
Until it's there, you can use "Google Translator Lite" ( https://mzl.la/2UlrbIo ), it adds the icon and a context menu item to translate the entire page. But it doesn't translate your selection. - Noté 4 sur 5par Utilisateur ou utilisatrice 15902562 de Firefox, il y a 6 ans
- Noté 3 sur 5par Utilisateur ou utilisatrice 16431495 de Firefox, il y a 6 ansPLEASE bring back the modal feature. PLEASE. It was the main reason I used this add-on.
- Noté 1 sur 5par efpapado, il y a 6 ansFirefox 82.0.3 (64-bit) on Mac: The toolbar icon has disappeared and I can't find it anywhere to get it back.
- Noté 4 sur 5par Utilisateur ou utilisatrice 14868364 de Firefox, il y a 6 ansctr+shift1 week maybe 2 stopped working(translate in place) after change in DOMEN from Global to China it working 2-3 time and after again stopED
- Noté 1 sur 5par Alex Mirnov, il y a 6 ansВспыльчивое окно исчезло, именно это мне и нравилось ранее. Откатился на версию 4.0.6 и отключил обновы. Не вижу смысла использовать обновления в дальнейшем. (Не знаю почему у других не работает в новой версии 82.0.3, у меня всё прекрасно работает.)
- Noté 1 sur 5par kamild, il y a 6 ansPop-up module is gone. It was the main reason for me to use this add-on. I got confused when it suddenly disappeared. I don't care about right-click feature. Hope the pop-up comes back soon.
- Noté 1 sur 5par John, il y a 6 ansI'll change the stars rating only if you guys get the pop-up modal back again. I really like this extension but after this update im going to remove it from my add-ons.
Why do you delete the pop-up modal? It was so useful instead of opening dozens of new tabs!
Please tell me if you get it back so I'll download it again. - Noté 1 sur 5par Utilisateur ou utilisatrice 13650955 de Firefox, il y a 6 ans4.0.6 перестала работать. хочу использовать 4.0.6! не хочу вашей 4.1.0 без модульного окна! был самый полезный аддон из всех что есть, а сделали говно собачье!